O tym jak Włosi potrafią świętować na okrągło, czyli kilka słów o wrześniowej imprezie FESTA DEL FUNGO E DELLA CASTAGNA

by - piątek, 9 października 2015 12:00

Każda okazja jest dobra, by wyjść na ulicę i bawić się ile wlezie. Nie mówię tylko o lecie, kiedy wysokie temperatury wręcz zmuszają Włochów do późnych nocnych posiadówek, ale też dobrą wymówką do zorganizowania miejsko-wiejskiej imprezy może być np. nadchodząca jesień. FESTA DEL FUNGO E DELLA CASTAGNA może być świetnym przykładem na to, jak ożywić atmosferę miasta na dosłownie parę dni i stworzyć coś magicznego i wyjątkowego.

Festa del Fungo e della Castagna

Wszystkie zamieszczone zdjęcia - fot. M. Guszkowska


Znajomi zawsze śmieją się, jak opowiadam im o święcie "Grzyba i Kasztana". Co to takiego? Co Ci Włosi znowu wymyślili? Podobnie jak w przypadku eventu Mostra Mercato, Festa del Fungo e della Castagna to wielka impreza w jarmarcznym stylu - stragany, koncerty, przedstawienia, wystawy, atrakcje dla najmłodszych itd. Przez 4 dni mieszkańcy i przyjezdni mogą poczuć na własnej skórze nadchodzącą jesień. Miasteczko zapełnia się licznymi straganami, gdzie możemy zakupić lokalne produkty i przede wszystkim świeże grzyby i kasztany!

 Restauracje serwują w tych dniach specjalne menu na bazie....hmmm niech zgadnę :) TAK! Grzyby i kasztany są wszędzie! Makarony z mąki kasztanowej, sosy grzybowe, pizze con funghi czy przesłodkie marron glacees (gotowane kasztany pokryte syropem na bazie cukru i wanilii)! 


Jedną z najważniejszych atrakcji jest PIECZENIE KASZTANÓW. 

To co jednak urzeka najbardziej, to dekoracje! Co roku są inne i przyozdabiają wszystkie uliczki!Festa del Fungo e della Castagna w Pisogne to jeden z wielu przykładów lokalnych imprez. Zwiedzając, szukajcie plakatów i ulotek! Pod hasłem FESTA czy SAGRA kryje się zawsze coś ciekawego!

mg


You May Also Like

2 komentarze

  1. Uwielbiam Włochy za te sagry wszystkiego, np bruschetty w Lajatico, ficodindia czyli opuncji w Roccapalumba na Sycylii. Każdy powód jest dobry, żeby pokazać miejscowe produkty, spotkać się, pojeść dobrych rzeczy, napić wina. Czasami uda mi się trafić na takie wydarzenie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Warto wcześniej posprawdzać strony internetowe miast do których się jedzie na urlop. Można trafić na prawdziwe perełki. Kiedyś zupełnie przez przypadek trafiliśmy na palio w Ferrarze :) Niezapomniane przeżycia.

      Usuń