Parki rozrywki dla małych i dużych, czyli gdzie spędzić aktywnie wakacje

by - poniedziałek, 18 kwietnia 2016 12:00

Przyjechaliście do Włoch autem i zmęczył Was napięty grafik, a leżenie plackiem na plaży jest dla Was najgorszą torturą? Wybierzcie się do jednego z polecanych przez mnie parków, gdzie będzie na Was czekać moc atrakcji. Idealny sposób na spędzenie niezapomnianego dnia w gronie rodziny lub przyjaciół!


GARDALAND

Castelnuovo del Garda (VERONA), www.gardaland.it

Największy park rozrywki we Włoszech, który co roku przyciąga prawie 3 miliony turystów z całego świata. W Gardaland każdy znajdzie coś dla siebie - są atrakcje dla tych najmłodszych jak i dla spragnionych wrażeń fanów rollercoasterów. Największą atrakcją parku jest bez wątpienia odwrócona kolejka górska tzw. Blue Tornado, które rozwija prędkość nawet do 80km na godzinę! Park został podzielony na 3 części tematyczne - adrenalina, fantastyka i przygoda - dzięki czemu możemy dobrze zaplanować swój pobyt i "dozować" emocje. Oprócz atrakcji w parku organizowane są liczne parady i spektakle a w międzyczasie możemy też wybrać się na pokazy filmów 4D, czy spróbować szczęścia w licznych grach z nagrodami.

Obok parku otwarto też akwarium - Gardaland Sea Life Aquarium - w którym możemy podziwiać stworzenia morskie z różnych części świata.

Bilety do parku nie należą do najtańszych. Ich koszt to około 30euro dla osoby dorosłej (lepiej kupować bilety przez internet i na konkretną datę). Dzieci poniżej jednego metra wchodzą gratis! Kto nie chce spędzać w parku całego dnia, ma możliwość zakupienia biletu na samo popołudnie - 20/23euro. 


LE VELE ACQUAPARK

San Gervasio Bresciano (BRESCIA), www.parcoacquaticolevele.it

Jeden z największych acquaparków we Włoszech. 11 basenów, 5km zjeżdżalni, 1000 parasoli z leżakami plażowymi a wszystko to w otoczeniu palm i drzewek oliwnych. Park jest świetnie wyposażony we wszelkiego rodzaju usługi takie jak sklepy z pamiątkami, bary, restauracje, toalety, przebieralnie czy przechowalnie na nasze podręczne rzeczy.

Acquapark jest otwarty od czerwca do końca sierpnia. W kasie możecie nabyć bilety familijne a dzieciaki do 100cm nie płacą za wstęp. Bilet dla osoby dorosłej to koszt około 22 euro.Parki linowe

Spragnieni adrenaliny? Wybierzcie się do jednego z licznych parków linowych, które w ostatnich latach wyrastają jak grzyby po deszczu. Każdy park oferuje przeróżne ścieżki o różnym poziomie trudności. Świetna atrakcja dla najmłodszych i alternatywny sposób na spędzenie dnia.

JUNGLE ADVENTURE PARK

San Zeno di Montagna, jezioro Garda (VERONA), www.jungleadventure.it

ADEVENTURE LAND BORNO

Borno (BRESCIA), www.adventureland-borno.eu

BOARIO ADVENTURE PARKmg

You May Also Like

0 komentarze