Kilka słów o mnie

by - środa, 25 stycznia 2017 05:57

Hej! Nazywam się Marzena i od 2012 zaczęłam swoją przygodę na włoskiej ziemi. Nadszedł moment, żeby podzielić się z Wami moimi doświadczeniami, przeżyciami i ukazać Włochy/Włochów z tej dobrej i złej strony. Enjoy!

Do Włoch trafiłam przez Włocha. Poznaliśmy się w Polsce na wymianie kulturowej. Maile, smsy, pierwsze spotkania i tym oto sposobem Albi przeprowadził się do Polski. Po 3 latach wspólnego polskiego życia i moich skończonych studiach, postanowiliśmy przenieść się do jego bajkowego miasteczka przy jeziorze Iseo. On chciał wrócić, ja chciałam zaryzykować. Ciągnęło mnie strasznie, bo okolice Iseo są jedną wielką pocztówką. Widoki, ciepło, słońce a do tego ta kuchnia... Nie trzeba się było długo zastanawiać. 

W październiku 2016 minęły już 4 lata odkąd mieszkam w Pisogne. Postaram się przybliżyć Wam mój mały włoski świat, skupiając się głównie na regionie Lombardii z którym mam najwięcej styczności. La mia Lombardia (pl. Moja Lombardia) to nie tylko turystyczne wskazówki i porady. To też Włochy z przymrużeniem oka, niecodzienne sytuacje i cała masa moich prywatnych perypetii.

Jeśli macie jakieś pytania - piszcie śmiało:

m.guszkowska@gmail.com

mg
Capo di Ponte

W drodze na Monte Isola

Sirmione


Pisogne

You May Also Like

4 komentarze