Jezioro Iseo. Przystanek Lovere

by - wtorek, 12 września 2017 05:33

Lovere to zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miejsc wokół jeziora Iseo. Dla wszystkich tych którzy szukają klimatycznych, małych włoskich miasteczek będzie to obowiązkowy punkt na mapie. Lovere tak jak Pisogne zachwyci Was połączeniem gór, jeziora i kolorowych kamienic.  Miasteczko możecie śmiało zwiedzić w jeden poranek. Zostawcie autko i wybierzcie się na długi spacer wzdłuż jeziora a następnie przejdźcie się wąskimi uliczkami w samym sercu Lovere. Jeśli zatrzymacie się na dłużej, Lovere może być świetną bazą wypadową na całe jezioro Iseo (Pisogne, Sarnico, Iseo, wyspa Monte Isola) i na dolinę Vallecamonica.  

Piazza Tredici Martiri

KILKA SŁÓW O...

Lovere zamieszkuje ok. 5 tys mieszkańców. Położone jest na północnym krańcu jeziora Iseo (43km Bergamo) w prowincji Bergamo. Znajduje się na słynnej liście "Borghi piu' belli d'Italia", czyli należy do najpiękniejszych włoskich miasteczek. Na liście tej na chwilę obecną znajduje sie 258 miasteczek z czego 19 z nich w Lombardii. Lovere posiada strategiczną pozycję, gdyż znajduje się na trasie łączącej jezioro Iseo z doliną Valle Camonicą.  Lądując na lotnisku w Bergamo i przemieszczając się między Mediolanem a Gardą, zatrzymajcie się nad jeziorem Iseo nawet ten jeden jedyny dzień. Zobaczycie, że będzie warto!CO WARTO ZOBACZYĆ?

- Bazylika di Santa Maria in Valvendra - XV-wieczna bazylika z przepięknymi freskami; podzielona jest na trzy nawy, które oddzielają dwa rzędy kolumn. Warte uwagi są XVI-wieczne organy.
- Santuario delle Sante Georsa e Capitanio - sanktuarium poświęcone dwóm mieszkankom Lovere, Bartolomea Capitanio i Vincenza Gerosa, które zostały kanonizowane w 1950 roku.

- Accademia di Belle Arti Tadini - XIX-wieczny pałac, w jego wnętrzach znajduje się Galleria dell"Accademia Tadini zawierająca twórczość malarzy szkoły lombardzkiej i weneckiej od XIV do XVII wieku i liczne zbiory porcelany.

- Piazza XIII Martiri - główny rynek miasteczka, gdzie możecie przysiąść na kawę i brioszkę.

- Torre Civica - 15-metrowa wieża, symbol Lovere. Warto wdrapać się na samą górę.INFORMACJE PRAKTYCZNEGDZIE WARTO ZJEŚĆ?

- bar CENTRALE (najlepsze lody i kawa),

- MARINA DEL PORTO (pizza, owoce morza....mix!),

- LA LANTERNA (pub, duży wybór piw i pubowego jedzenia).

- IL SALOTTO (przepiękny widok na jezioro!)


WYDARZENIA

Zachęcam do śledzenia wydarzeń na bieżąco:


- Cortolovere - Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych http://www.cortolovere.it/


NOCLEGImg

You May Also Like

0 komentarze